stripA3

הטיפול באמצעות היוגה הוא טיפול הוליסטי. טיפול שרואה תמונה רחבה של הגוף והאדם תחושותיו והרגשתו ולא מטפל רק בסימפטום של בעיה.
ניתן להגיע לטיפול פרטני , כאשר המטופל ילמד להקשיב לגופו ולצרכיו , דרך תנועה , נשימה עמוקה ולמידה של תרגילי הרפיה.
ביוגה טיפולית ניתן לגעת ולטפל במגוון רחב של סימפטומים כגון: כאבי גב, כאבי מפרקים, כאבי ראש ומיגרנות, בעיית עישון, עקמת, קוצר נשימה, דיכאון ומצבי רוח קיצוניים ועוד. מטופלים ביוגה יעידו על שיפור משמעותי בתפקוד היומיומי ועלייה באיכות החיים.

היוגה טובה היא לכל אדם, ומומלצת מאוד בחודשי ההיריון ולאחריו. תנוחות היוגה מפעילות את כלל מערכות הגוף ושומרות על גוף בריא וחזק. ותרגילי הנשימה והמדיטציה שהם חלק משיעורי היוגה מועילים ועוזרים להרגעת הנפש והמחשבה.

אמנם בכל מיני ענפיי ספורט תישמע האישה ההרה שהיא יכולה להמשיך כרגיל בכל מה שהיא עשתה – בתרגול הגופני, וככלל בעבודות היומיות שלה, אך לא כך הדבר בעולם היוגה.

האם בהריון אנו בדיוק כפי שהיינו לפני ההריון? האם לא השתנה גופינו? האם רגשותינו נשארו כפי שהיו?

הריון הוא שינויי והתפתחות גדולה בחייה של האישה . במשך תשעה חודשים מכיל גופה את ההמשכיות שלה. שינויי גדול ומשמעותי. הן מבחינה פיזית , שכן הריון הוא מאמץ לגוף , אין איבר בגוף שלא חלים בו שינויים במהלך ההריון, בזכות ההורמונים הרבים הפועלים בזמן הריון ובזכות הרחם שהולך ומתרחב , מערכת חדשה מתפתחת בגוף ועובר הגדל בתוכה עם צרכים משלו. והן שינויים של הנפש. יש צורך לקבל ולהתכונן ללידה ולחיים החדשים שאחריה , דבר גדול בפני עצמו, שגם ללא ההורמונים הרבים המופרשים בהריון , יכול להביא עימו מחשבות רבות והתרגשות עצומה.

בשיעורי יוגה לנשים בהריון נלמד את הגוף . נלמד להכיר ולהביא מודעות לשינויים הרבים שחלים בגוף ובנפש ולהתמודד ולגדול איתם. התנועה בהריון עליה להיעשות במודעות רבה ועם השגחה מקצועית. לא ניתן לבצע את כל תרגילי היוגה בזמן הריון, כמו שהם וללא התאמה לצרכים החדשים, ולא רק בגלל שחלקם לא יהיו נוחים או נעימים כמו לפני ההריון, אלא כיוון שחלקם עלולים לפגוע בגוף בזמן הריון ואף לסכן את המתרגלת ואת ההריון.

בשיעורי יוגה להריון תלמד המתרגלת לפגוש את גופה מחדש. להכיר בכך שהחיים הם שינויי מתמיד ובזמן ההיריון דינמי מאוד. נלמד תנוחות שטובות לגוף ומרגיעות בחודשי ההיריון וגם תנוחות שמומלצות בזמן לידה. נלמד להגיע למקום של שקט עם עוצמה, גם במקומות סואנים כאשר אין סביבנו מוזיקה מרגיעה וקבוצת נשים תומכת.

בשיעורי יוגה להריון בסטודיו, מחכה מורה מוסמכת שעברה הכשרה ליוגה בתקופת ההיריון ההיריון ואחריו, סטודיו מאובזר נקי ונעים וקבוצה נהדרת של נשים הריוניות. השיעור מיועד לנשים בחודשי ההיריון ולאחר הלידה.

מרגיעה וקבוצת נשים תומכת. (כמו בחדר יולדות בבית החולים למשל ).

ואחריו, סטודיו מאובזר נקי ונעים וקבוצה נהדרת של נשים הריוניות.

השיעור מיועד לנשים בחודשי ההיריון ולאחר הלידה.

בסטודיו מרחב הלב, יוגה בהוד השרון מתקיים שיעור יוגה שבועי לנשים בהריון.

אני מזמינה אותך להצטרף לקבוצה.

פזית יונתני, מורה בכירה לויניאסה יוגה ליוגה טיפולית וליוגה בהריון.

כאבי גב ותרגילי יוגה לחיזוק הגב

כאבי גב הינם בעיה שכיחה – ארבעה מתוך חמישה אנשים יחוו כאב גב במהלך חייהם. הכאב פוגע בתפקוד היומיומי ובאיכות החיים. חוסר הפעילות הפיסית גורם לחולשת שריר ולאובדן המסה השרירית, לירידה בצפיפות העצם, אובדן טווחי התנועה במפרקים וירידה בשיתוף הפעולה במבנים המייצבים את הגב.

החדשות הטובות – ניתן לטפל בגורמי הכאב ולהקל משמעותית על הגב, בעזרת עבודה נכונה והקשבה לגוף.

יש לציין כי גם בתקופת הכאבים החזקים – לא מומלצת מנוחה מוחלטת וכי פעילות קלה מעודדת החלמה ומקצרת את תקופת הכאב.

תרגול היוגה למטרת שיקום והחלמת הגב מומלץ על ידי פיזיותרפיסטים ואורטופדים. תרגול יוגה באופן קבוע תורם לחיזוק הגב ולהפחתת כאבים בגב. בעזרת תרגילי היוגה ניתן לחזק את מכלול השרירים המייצבים אשר תומכים בגב, להגדיל את טווחי התנועה במפרקים, להגביר הזרמת הדם בגוף שתורמת להתחדשות העצמות וחימום המפרקים. בשיעורי יוגה עבודה על יציבה נכונה שהיא הבסיס לשמירה על מערכת השלד והשרירים

תרגילי יוגה לשיקום כאבי גב:

את התרגילים במאמר זה ניתן לבצע ללא חשש בבית ,באופן קבוע יום יום, הם פשוטים להבנה אינם מסכנים את התלמיד ומומלצים בחום. כמובן שההמלצה החמה ביותר שאוכל לתת לסובלים מכאבי גב – לגשת למורה מוסמכת ומקצועית ליוגה טיפולית. עיבדו בסבלנות ובעדינות עם הגוף, היו קשובים ואל תעבדו במקום של כאב.

התחילו כל פעילות ספורטיבית בהנעה ובחימום של המפרקים:

בשכיבה על הגב – קחו את ברך ימין אך הבטן, בטן רפויה , הניעו את מפרק הקרסול במעגלים לשני הכיוונים . שחררו את האחיזה והניעו את כל הרגל בתנועה מעגלית לפתיחת מפרק הירך.

בישיבה בגב ארוך – הניחו לראש ליפול לכיוון בית החזה והתחילו לגלגל אותו במעגלים ימינה ואחר כך שמאלה. אם יש רגישות גדולה בעורף, אל תטו את הראש לאחור , עשו רק חצי מעגל בחלקו הקידמי של הגוף.

תרגיל 1: שבו בסיכול רגליים ובגב זקוף, חשוב שלא תהיה קשת בגב, הניחו את היד הימנית על הריצפה לצד הגוף. השתמשו ביד שמאל וקרבו בעדינות את אוזן שמאל אל כתף שמאל. החזיקו בתנוחה 10 שניות וחיזרו בצד השני.

תרגיל 2: בישיבה בסיכול רגליים, הניחו את יד ימין מאחורי עצם הזנב ואת יד שמאל על ירך ימין. תחילה התארכו מעלה עם קודקוד הראש ורווחו בין חוליות הגב, כופפו את מרפק יד שמאל והניחו לו להנחות את התנועה לפיתול הגב לצד ימין. חשוב לשים לב – לא מנתקים את הישבן ולא מזיזים את הגב התחתון לפיתול רחב. הישארו 15 שניות והחליפו בין הצדדים, חיזרו פעמיים בכל צד.

תרגיל 3: שחררו את הרגליים ועיברו לעמידת שש- חתול, פיתחו את החזה וגלגלו כתפיים לאחור. בנשיפה איספו את ריצפת האגן והדקו את הבטן אל הגב. קמרו את הגב . וקחו ישבן אל העקבים מהקימור. נועו בקצב הנשימה. הביאו את תשומת הלב אל הנשימה.

חיזרו על התנוחה 20 שאיפות ונשיפות.

תרגיל4: בעודכם מצויים בעמידת שש, ישרו את יד ימין ואת רגל שמאל כך שיהיו בגובה הגב. האריכו את היד והרגל. הישארו 10 שניות בכל צד וחיזרו על תרגיל זה 5 פעמים בכל צד.

תרגיל 5: מעמידת 6 עיברו לתנוחת כלב מביט מטה ( ראו קישור בלינק הסבר על התנוחה), כאשר אתם מכניסים את בהונות כפות הרגליים ומאפשרים לישבן להתרומם ולגב להתארך – המשקל עובר לאחור, מהידיים לרגליים, נסו לישר את אחורי הברך, אם הדבר לא פשוט לכם, השארו עם הברכיים מעט כפופות ושמרו על גב ארוך.

מנוחה בין תנוחה לתנוחה: מעמידת שש, קרבו בהונות ועקבים , פסקו בין הברכיים ושבו על העקבים. הורידו ברכיים למזרן והחלו לרדת עם הפנים אל המזרן מבלי לנתק את הישבן מהעקבים.

תירגולי יוגה בהוד השרון מתקיימים באופן קבוע בסטודיו מרחב הלב ברחוב המכבים 19,

נווה נאמן, הוד השרון.

יש לבצע את התרגילים מידיי בוקר

בהצלחה

אום שלום

פזית יונתני מורה בכירה ליוגה ומטפלת מוסמכת ביוגה תרפיה

מרחב הלב מציע שיעורי יוגה אחד על אחד. אפשר לקיים בסטודיו ליוגה בהוד השרון או אצלך

בבית . לשיעורי יוגה פרטיים אגיע באזור השרון והמרכז.

בשיעור יוגה פרטי יש אפשרות להתאים את התרגול באופן מדויק לצרכי המתרגל, כך שאם

ישנו מצב אישי נקודתי שברצון התלמיד לטפל בו שלא בקבוצה , אפשר להתאים תנוחות

ונשימה לנושא האישי.

או שאם ברצונכם להכניס את השלווה לתוך הבית בשיעור יוגה פרטי ואישי. יש אפשרות שבה

מגיעה המורה אל התלמיד. בכל איזור השרון והסביבה.

לתיאום שיעור 054-4437567 פזית.